top of page
ANAHERA_brouk_edited_edited.jpg

Jak jsem se stala HOLKOU SE DŘEVEM

21 let jsem pracovala jako grafik, designér a kreativec. I když mě práce dlouhou dobu bavila a naplňovala, časem u mě došlo ke stavu „vyhoření”. Práce se stala "řeholí" a byla jen důvodem vydělávat peníze. Plnila jsem sny těm ostatním a neměla čas na ty svoje. Začala jsem koketovat s myšlenkou, že toho nechám. Nakonec jsem to udělala, skončila jsem. Dnes už vím, že jsem to měla udělat o pět let dříve.
Věděla jsem, že do své další životní cesty zapojím ruce a srdce. Dřevo mě začalo lákat a bavit už mnohem dříve, ale chyběl mi čas. Teď jsem ho před sebou měla víc, než dost. Pobrala jsem manželovi hromadu nářadí, pilu, nakoupila jsem pár prken a stloukla svoji první bednu, ta skončila v ohni, jako mnoho dalších...Trvalo mi půl roku, než jsem byla na svůj první výrobek hrdá. Od té doby uplynul už nějaký čas, vybavila jsem dílnu profesionálním nářadím a stále to nebere konce, stále něco potřebuji, ale to všechno mě posouvá dopředu. Beru svůj současný život "truhláře" jako zábavu a jednu velkou inspiraci. Bylo by troufalé o sobě tvrdit, že jsem skutečným truhlářem, protože na to je potřeba se dlouhé roky učit, ale přede mnou je stále dost času a učím se každým dnem.
Díky své bývalé profesi, kde jsem se dostala k zajímavým projektům, jsem si do nového života přinesla hodně. Kreativitu, nápady, technické znalosti, umět si poradit v každé situaci, samostatnost a odvahu (té je zapotřebí nejvíc). Navrhuji vlastní styl, pod názvem ANAHERA (znamená Maorsky anděl), kterému říkám "holčičí industrial". Kombinuji dřevo a drobné kovové doplňky. Hraji si s patinováním a každý kus vzniká jako neopakovatelný originál.
Na dlouhé zimní večery mám připravenou šicí dílnu. Šiji už od svých 6 let na šicím stroji. Najdete u mě dekorace, polštáře, doplňky, hračky, vánoční doplňky.
Mám před sebou spoustu plánů a projektů, které si postupně plním. Chci se pustit do sváření a víc tak zapojit kov do své tvorby. Chci se více věnovat bytovému designu a navrhování interiérů a tam promítnout své výrobky Jednou bych chtěla mít svůj vlastní originální krámek, kam se budou lidé vracet pro originalitu, kvalitu a dobré slovo. 
Své výrobky prodávám pouze z ruky do ruky, ta cesta je nenahraditelná, jak pro mě, tak pro zákazníky. Mají možnost vidět výrobek na vlastní oči, osahat si jej, pobavit se o něm, poradit se, případně objednat nějaký další.
Věřím, že každý, kdo se jednou u mě zastavil, tu nebyl naposled. Mám stále co nabídnout a nápadů mám na roky dopředu. Těším se z každého výrobku, který si najde nový domov a já nového zákazníka, kterému nabízím více, než jen „obchod”.

KDO JSEM: Bio
bottom of page